ДЕПАРТАМЕНТ З ГУМАНІТАРНИХ ПИТАНЬ КАМ’ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

 

Оголошення, новини, події

семінар вчителів суспільствознавчих дисциплін

 

13 жовтня в НВК № 24 відбувся семінар вчителів суспільствознавчих дисциплін навчальних закладів міста за темою: «Поєднання інноваційних та традиційних технологій при вивченні суспільствознавчих дисциплін».

Завідуюча методичним кабінетом департаменту з гуманітарних питань Ващенко Валентина Андріївна розпочала роботу семінару виступом на тему «Оновлення змісту історичної освіти в умовах реалізації концепції «Нової української школи» та Державного стандарту освіти (галузь «Суспільствознавство»)», директор закладу Котенко Тетяна Григорівна ознайомила гостей з традиціями,успіхами та планами на майбутнє

                                  
НВК № 24, а заступник директора з навчально-виховної роботи Багашова Вікторія Миколаївна  повідомила присутнім про інноваційну діяльність педагогів закладу, грунтовно зупинившись на темі«Інтегровані уроки – одна з форм інноваційного підходу до організації навчального процесу».

Учасники семінару відвідали такі уроки: історія України у 7-А класі «Володимир Великий» (інтегрований урок історія + інформатика), проведений учителями  Катоній Катериною Олександрівною та Музичкою Наталією Сергіївною та урок всесвітньої історії у 8-А класі «Великі географічні відкриття» (інтегрований урок історія+географія), який провели вчителі Дзяба Ірина Леонідівна та Дашко Олена Сергіївна. А  найбільш здібного учня з історії серед дев’ятикласників визначив історичний батл «Найрозумніший».  Крім навчальної діяльності учні та викладачі показали інші напрямки роботи закладу,а саме провели  музично-історичний екскурс «Ми нація єдина – твої ми діти,Україно», презентували інноваційний  досвід роботи «Перлини педагогічної творчості», познайомили з історією і сьогоденням навчального закладу в музейній кімнаті та провели екскурсію в дошкільне відділення «Мрія».Завершився семінар проведенням круглого столу, під час якого учасники поділилися враженнями від побаченого, обговорили відвідані уроки та заходи, надали методичні рекомендації щодо підвищення ефективності та якості сучасного уроку історії, висловили вдячність адміністрації та працівникам школи.

 

 

ОПАНОВУЄМО ПОДАТКОВІ ЗНАННЯ 

 

Податки – об’єктивна необхідність існування держави. Під час проведення реформ, які відповідають світовим і європейським стандартам, податкова та митна служби України об’єдналися в єдине Міністерство доходів і зборів. До першочергових завдань, які  ставить перед собою та структурними підрозділами міністерство, належать створення оптимальних умов для роботи підприємців, боротьба з корупцією, тіньовою економікою та контрабандою і наповнення бюджету з недопущенням тиску на сумлінних платників податків.   З метою виховання у дітей  свідомого громадянина ,  за принципом « Я дбаю про країну, а потім країна дбає про мене» створений підручник для учнів  9-х класів загальноосвітніх шкіл «Основи податкових знань» .

 

На базі навчально – виховного комплексу № 7 з ініціативи управління освіти і науки міської ради (начальник Баштаненко О.М.), за участю інспектора-методиста управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради  Ващенко В.А., відбулося засідання круглого столу. Учасниками  засідання були  керівник навчально – виховного  комплексу  №7 Лисенко М.І.,  Несен С.В.- заступник начальника Дніпродзержинської ОДПУ ,   Попов О.М.. – начальник інформаційно-комунікаційного відділу, вчителі, учні.  Дискусія під час роботи  вказала на низку проблем, які  виникають у сучасному  економічному світі.  Питання , які були розглянуті є актуальними на сьогоднішній день, а введення  в школах курсу «Основи податкових знань», що цього року вводиться в дев’ятих класах, надасть можливість знати про свої права й обов’язки як майбутніх платників податків.  Так, Ващенко В.А. ., в своєму виступі зазначила, що новий підручник створено за ініціативою Міністерства доходів і зборів, розроблявся він спільно з Міністерством освіти і науки, для того щоб змінити суспільний погляд на податки, без яких немає жодної держави, не можуть існувати медицина, школа, виплачуватися пенсії. 

 

 

С.В. Несен  детально розповіла, що матеріал підручника допоможе дітям зрозуміти, як правильно будувати стосунки з державою, використовувати свої права і виконувати обов’язки. Тим самим ми створюємо успішну країну, що є частиною європейської спільноти.

 

 

«Сьогодні обговорюються питання ,що є найважливішими для нашого суспільства. Введення такого спецкурсу  в школах –це своєрідний фундамент для  позитивних  змін в економіці держави а, новий курс є наступним кроком з виховання правової культури в дітей», - підкреслила  Лисенко М.І.   Цікавим  та пізнавальним  був  відео ролик , який ознайомив присутніх з  роботою Міністерства доходів і зборів. Вихованці навчального закладу були активними учасниками обговорення актуальних питань. Учні відмітили, що  насамперед треба розуміти, що податки – об’єктивна умова існування держави, і як члени суспільства вони мають вчасно їх сплачувати. Це обов’язок, який повинен виконуватися. Але в той самий час у платників внесків є права, пільги, котрими варто вміти користуватися.

 

Учні закладу НВК № 7 презентували  виставку проектів, творчих робіт, курсових та досягнень з   вивчення профільних економічних дисциплін .

 

 

    ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР З ГЕОГРАФІЇ 

 

В межах обласного проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти», за ініціативою ДОІППО та підтримки Міністерства освіти і науки України 12 листопада 2013 в м.Дніпродзержинську проведено Всеукраїнський науково-методичний семінар завідуючих кабінетами  географії та економіки обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти на тему «Інноваційні технології в шкільній географічній освіті: досвід, проблеми, перспективи».

 

На семінарі були присутні представники Міністерства освіти і науки України (головний спеціаліст департаменту загальної, середньої та дошкільної освіти Гладковський Р.В.), інституту інноваційних технологій і змісту освіти, науковці, редактори фахових видань, співробітники обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти з усіх регіонів України.  

 

               

 

Передбачені в ході семінару заходи презентували нові підходи управління освіти і науки до оновлення змісту географічної освіти; інноваційний досвід вчителів географії м.Дніпродзержинська отримав високу оцінку гостей.

 

                                                                                                                         

 

Базовими закладами для проведення семінару стали: СЗШ №44 (директор Загородня Л.І.), СЗШ №25 (директор Онищенко Т.Я)., технічний ліцей (директор Наказний М.О.), які здійснили ряд організаційно-методичних заходів для якісної та результативної підготовки семінару.

 

                                                            

Інформація про перебування делегації освітян України на ПАТ «Дніпровський меткомбінат» розміщена на сайті http://www.dmkd.dp.ua/node/1242

 

 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

 

29 листопада 2013 в Київському Будинку вчителя відбулася важлива подія у житті керівників навчальних закладів України - нагородження директорів щорічного Всеукраїнського конкурсу «Директор ХХІ століття». Приємно відмітити, що серед переможців - директори м.Дніпродзержинська: Онищенко Тетяна Яківна, директор СЗШ №25 та Кардашова Ірина Володимирівна, директор СЗШ №30. 

 

                           

 

У зверненні до директорів головний редактор всеукраїнського журналу «Директор школи» Н.Л.Мурашко наголосила: «Ви - головний світоч у всебічному житті навчального закладу. Щодня даруєте тепло свого серця, скарби своїх знань, несете відповідальність за тих, хто вчить та виховує, і тих, хто навчається та зростає». 

 

 

Вітаємо наших колег з перемогою, радіємо їх успіхам і бажаємо подальшого творчого злету. 

 

 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦЯ!

 

В 2012 році за ініціативи Олександра Вілкула на Дніпропетровщині засновано Координаційну раду «Жінки Придніпров'я». Одним з напрямів її діяльності є проект «Краща жінка Придніпров'я». В рамках проекту з метою підвищення статусу жінок у суспільстві, їх ролі в політичній, економічній, культурній, соціальній сферах проводиться урочисте відзначення видатних жінок області. 

 

Обирають найкращих в освіті, спорті, медицині, спонсорській діяльності, підготовці регіональних програм та проектів, у співпраці з відповідними структурними підрозділами облдержадміністрації, громадськими організаціями, благодійними фондами.

 

30 листопада 2013 в Дніпропетровському театрі оперу і балету віце-прем'єр України О.Ю.Вілкул вручив нагороди переможцям даного проекту. Приємно відзначити, що серед переможців - директор комунального закладу «Середня загальноосвітня школа №44 м.Дніпродзержинська» Загородня Людмила Іванівна. 

 

                            

 

Вітаємо з перемогою, бажаємо подальших успіхів у модернізації регіональної освіти.  

 

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ СУСПІЛЬСТВОЗНАВЧИХ ДИСЦИПЛІН 

 

18 грудня 2013 на базі  комунальної організації «Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» №13 відбувся міський  семінар-практикум для вчителів суспільствознавчих дисциплін з теми: «Портфоліо - ефективна форма підвищення професійної  компетентності  вчителя  в умовах модернізації  історичної освіти» за участю Карпань Ірини Семенівни,  кандидата філософських наук, доцента кафедри філософії випереджаючої освіти та управління інноваційною діяльністю ДОІППО.

Роботу семінару-практикуму розпочала Ващенко Валентина Андріївна, спеціаліст ІМС управління освіти і науки міської ради.

 

Карпань Ірина Семенівна  підкреслила актуальність Концепції безперервної освіти, єдиної моделі накопичення та обробки людського капіталу, що охоплює: професійну підготовку (learning to know, learning to do); загальнокультурний розвиток (learning to be); громадянське виховання (learning to live together).      

 

    

 

Директор навчально-виховного комплексу  Єфремова Людмила Сергіївна презентувала роботу педагогічного колективу закладу щодо забезпечення доступу вихованців та учнів до якісної дошкільної, шкільної та позашкільної освіти, поглибленого вивчення інформаційно-комунікативних технологій, формування людини з новим типом мислення, інноваційним типом культури, готовності до інноваційного типу діяльності.      З метою удосконалення методологічної,  теоретичної та практичної  підготовки вчителя, розвитку його фахової майстерності, підвищення якості та результативності навчально-виховного процесу в закладі  впроваджується  педагогічна технологія портфоліо  як одна зі складових вирішення науково-методичної проблемної теми «Проектування та реалізація моделі навчально-виховного комплексу для сталого розвитку в контексті креативної освіти». На семінарі презентовано досвід роботи вчителя історії, заступника директора з навчально-виховної роботи Зайви Іраїди Петрівни з теми «Портфоліо вчителя історії як засіб дієвого самоаналізу його професійного зростання та проектування особистісного розвитку», майстер-клас учителя історії Шуракової Юлії Станіславівни зі створення інформаційно-тематичного портфоліо.

 

Ващенко В.А. особливу увага в ході семінару приділила  вивченню  історії України в 5-му класі відповідно до нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти, нової навчальної програми (освітня галузь «Суспільствознавство»). 

 

             

 

 

 

                                                                                                     

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРО ПІДСУМКИ КОНКУРСУ "УЧИТЕЛЬ РОКУ" В НОМІНАЦІЇ "ГЕОГРАФІЯ"  

 

Відповідно до наказу департаменту освіти  і науки облдержадміністрації від 24.09.2013 №718/0/212-13 «Про проведення щорічного обласного конкурсу «Учитель року» у 2013-2014 навчальному році» та листа Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти від 01.11.2013 №807 «Про умови та порядок проведення обласного туру щорічного конкурсу «Учитель року» у Дніпропетровській області у 2014 році» завершено обласний конкурс у номінації «Географія». 24 січня 2014 року було оголошено переможця та лауреатів конкурсу. 

 

Управління освіти і науки міської ради вітає представника м. Дніпродзержинська на даному конкурсі МАСЛЄНІКОВА Романа Вікторовича, вчителя географії, директора комунального закладу «Середня загальноосвітня школа №27 м.Дніпродзержинська», який посів почесне ІІ місце.

                     

Журі обласного конкурсу відмічає високий рівень методичної, психолого-педагогічної, наукової підготовки Романа Вікторовича. Бажаємо подальшого творчого злету, реалізації своїх планів, професійних досягнень, задоволення від педагогічної праці. 

 

 

 

 

 

 

ПРО ПІДСУМКИ КОНКУРСУ "УЧИТЕЛЬ РОКУ" В НОМІНАЦІЇ "ДИРЕКТОР ШКОЛИ"

 

Відповідно до наказу департаменту освіти  і науки облдержадміністрації від 24.09.2013 №718/0/212-13 «Про проведення щорічного обласного конкурсу «Учитель року» у 2013-2014 навчальному році» та листа Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти від 01.11.2013 №807 «Про умови та порядок проведення обласного туру щорічного конкурсу «Учитель року» у Дніпропетровській області у 2014 році» завершено обласний конкурс у номінації «Директор школи». 30 січня 2014 року було оголошено переможця та лауреатів конкурсу. 

 

Управління освіти і науки міської ради вітає представника м.Дніпродзержинська на даному конкурсі НАГАЙ Людмилу Володимирівну, директора комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» №3  м.Дніпродзержинська» Дніпродзержинської міської ради, яка посіла почесне ІІ місце.

 

Журі обласного конкурсу відмічає високий рівень методичної, психолого-педагогічної, наукової підготовки Людмили Володимирівни. Бажаємо подальших творчих успіхів, реалізації амбітних планів, професійних досягнень, задоволення від педагогічної праці. 

 

CЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ 

 

6 лютого 2014 року на базі комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання  «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – ліцей нових інформаційних технологій м.Дніпродзержинська» відбувся міський семінар-практикум для вчителів трудового навчання ( як технічної так і обслуговуючої праці) за темою  «Використання новітніх інноваційних технологій на уроках трудового навчання».

 

Розпочала  семінар Заіка Ніна Іванівна, спеціаліст інспекторсько-методичної служби управління освіти і науки міської ради, яка наголосила   на важливості концептуального осмислення змісту трудового навчання учнів шкіл в сучасних умовах.

 

Сбоває Людмила Іванівна, директор НВО-ліцею НІТ  презентувала  досвіду роботи в напрямку створення інформаційно-освітнього простору.

З педагогічними технологіями розвитку творчого потенціалу особистості в процесі трудового навчання в умовах модернізації навчально-виховної складової освітнього простору учасників семінару ознайомила координатор проекту «Випереджаюча освіта для сталого розвитку», заступник директора з виховної роботи Крючкова Тетяна Миколаївна.

В навчально-методичному блоці Якимець Володимир Миколайович, вчитель трудового навчання, учитель-методист провів урок з елементами ділової гри з використанням мультимедійних технологій в 5-му класі по темі: «Основи технології виготовлення дерев’яної іграшки».

 

        

 

Учасники семінару на уроці мали можливість ознайомитись з:

- комунікаційними технологіями освітнього середовища України, розроблені інститутом педагогічних інформаційних технологій (www.ipit.kiev.ua);

- роботою з електронним журналом «Класна оцінка»;

- системою автоматизованого проектування  КОМПАС 3D для конструювання об’єкту технологічної діяльності.

 

Новітні інноваційні технології, які допоможуть вчителям трудового навчання підвищувати свій науково-методичний рівень в системі неперервної освіти були представлені Луньовою Юлією Олексіївною, вчителем інформатики, керівником міського методоб’єднання вчителів інформатики (Система неперервної індивідуалізованої професійної підготовки педагогів «СНІП3») та Смородською Елеонорою Петрівною, вчителем інформатики ліцею (Використання системи автоматизованого проектування  Solidworks для конструювання об’єкту технологічної діяльності).

 

Особливу зацікавленість всі учасники семінару виявили до майстер-класів, які стали візитною карткою ліцею:

-   «Технології прикладної художньо-творчої діяльності учнів ліцею» під керівництвом Дрей Галини Федорівни, вчителя трудового навчанн;

- комп’ютерна  презентація витворів народної творчості  «З Україною в серці», створена шкільним медіа-центром під керівництвом Крючкової Тетяни Миколаївни;

- графічний дизайн та машинна вишивка, який провела Мельникова Світлана Володимирівна,інженер-системотехнік;

-  «Плоскорел’єфне  різьблення по дереву», які провели Ковальов Станіслав Михайлович, вчитель трудового навчання СЗШ № 29, учитель-методист, керівник міського методоб’єднання вчителів технічної праці та Якимець Володимир Миколайович.

 

        

 

Досвідом та практичними рекомендаціями для участі у конкурсі «Вчитель року» поділилися Пономаренко Наталя Василівна, вчитель обслуговуючої праці НВК № 34, вчитель-методист, керівник міського методоб’єднання вчителів технічної праці та «Вчитель року» Пихотинська Риспанбековна, вчитель НВК № 5.

 

Всі учасники семінару-практикуму відмітили високий науково-методичний рівень заходу.

 

СЕМІНАР ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ОБСЛУГОВУЮЧОЇ ПРАЦІ 

 

27 лютого 2014 року  на базі  НВК №26 за ініціативою управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради відбувся  семінар вчителів обслуговуючої праці загальноосвітніх  закладів  міста на тему «Творче використання прогресивних технологій навчання у процесі викладання  обслуговуючої  праці  як  шлях реалізації  комплексної програми  «Освіта  для  сталого  розвитку»».

 

В роботі семінару взяла участь спеціаліст управління освіти і науки Дніпродзержинської  міської ради Заіка Ніна  Іванівна, яка висвітила питання реалізації  в загальноосвітніх закладах міста проекту регіонального рівня «Педагогічна майстерня впровадження здоров’язберігаючих технологій в екологічному освітньому просторі Дніпродзержинського регіону» на уроках обслуговуючої праці». Для проведення заходу не випадково було обрано навчально-виховний комплекс №26. Адже заклад вже третій рік поспіль є базовим в місті в експерименті регіонального рівня «Педагогічна майстерня впровадження здоров’язберігаючих технологій в екологічному освітньому просторі Дніпродзержинського регіону» і має значний досвід з питань впровадження в навчально-виховний процес екологічних та здоров’язберігаючих технологій.

 

        

 

Під час проведення  круглого  столу  «Стратегії  розвитку  сучасної  технологічної освіти» творча група вчителів технічної праці презентувала свої  здобутки.

 

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ДИРЕКТОРІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

 

10 квітня 2014 за ініціативи начальника управління освіти і науки О.М.Баштаненко, методиста методичного кабінету управління освіти і науки В.А.Ващенко був проведений семінарів-практикумів для директорів загальноосвітніх навчальних закладів міста на базі комунального закладу «Середня загальноосвітня школа №25 м.Дніпродзержинська». 

 

 

З доповіддю виступила директор школи Т.Я.Онищенко про необхідність модернізації управлінської діяльності як складової якісного розвитку навчального закладу. Виступ продовжила заступник з виховної роботи І.Є.Бесєдіна, акцентувавши свою увагу на впровадженні державно-громадського управління школою, що в даний час є найбільш вдалим поєднанням не просто управлінських методик, а, перш за все, - основою злиття сім’ї і школи, їхнього співжиття, співпраці і співтворчості.

 

Вразив колективний проект учнів школи, присвячений Дню космонавтики. Це були різноманітні моделі літальних апаратів (від першого супутника Землі до «літаючої тарілки» інопланетян), творчі роботи, проекти і буклети на різні теми, що стосуються Космосу.  На уроках фізики та математики, що їх проводили спеціаліст вищої категорії, учитель-методист Г.С.Лизуник (10-А клас) та спеціаліст вищої категорії, старший учитель О.М.Трусова (11-А клас), окрім глибокої і наукової подачі матеріалу, мали змогу спостерігати ділову і злагоджену роботу компетентних користувачів персональних комп’ютерів – учителів та учнів. Виставка великодніх писанок  (від найменшої - до найбільшої, розміром зі страусине яйце) показала творчу атмосферу в класах, що поширилась і у сім’ї, бо значну частину з них виготовили діти разом зі своїми мамами, бабусями, старшими сестричками. Завітавши до ошатно вбраної кімнати Євроклубу, звернули увагу не лише на яскраве оформлення, а і на три незвичайні виставки. Це були експозиції міні-музеїв. Перша – «Венеціанські маски» учениці 11-А класу Шокало Ірини, дуже оригінальні, кожна зі своїм характером.  Не менш характерними та чарівними були і ляльки-іграшки Тільда  з дизайнерської колекції вчительки англійської мови  та керівника Євроклубу Л.Д.Соколової. 

 

          

 

По-новому, креативно прозвучав  фрагмент педради «Імідж керівника та його значення для успішної діяльності навчального закладу», підготовлений заступником директора з виховної роботи І.Є.Бесєдіною та практичним психологом І.І.Нікітіною. До речі, під їхнім же керівництвом була підготовлена і вистава психологічного театру «Собор моєї душі» (актори учні 7-А, 9-Б, 10-А класів), як нова форма роботи з учнями, батьками.

 

           

 

           

 

Своєчасним і потрібним був і майстер- клас «Формування ІКТ культури керівника навчального закладу», котрий представили заступник директора з науково-методичної роботи НВО-ліцею НІТ О.В.Бондаренко та керівник методичного об’єднання вчителів інформатики міста Ю.О.Луньова. Гості мали змогу переглянути  освітній портал «Класна оцінка» на прикладі СЗШ№25, ознайомилися з базою даних «Моніторинг», яка дозволяє провести дослідження оцінки якості навченості по кожному учню, класу, навчальному закладу в цілому, ознайомилися з соціальними сервісами в управлінській діяльності директорів школи, провели онлайн-анкетування «Готовність директора ЗНЗ до інноваційної діяльності» та відвідали форум директорів шкіл України.

 

            

 

 

ДОВКІЛЛЯ - 2014

 

Міністерством екології та природних ресурсів України, Українським центром міжнародних виставок, конференцій та форумів (м.Київ, Броварський проспект, 15) проведено 23-25 квітня 2014 року Міжнародний екологічний форум «Довкілля для України». Однією з важливих складових Форуму стала  VІІ Міжнародна  виставка  “Довкілля 2014”, в розділи якої входить екологічна освіта та наука.  

 

             

 

З огляду на важливість екологічної освіти і виховання учнівської молоді, збереження природного середовища, сприятливого для здоров’я і життя людини, з метою презентації інноваційної науково-дослідної та експериментальної діяльності навчально-виховних закладів з впровадження безперервної екологічної освіти, у виставці прийняли участь управління освіти і науки міської ради, НВК №7, 13, 26, СЗШ №4, 19, 35, 37, НВК «Гармонія», ДЕЦ, СДНЗ №21, ДНЗ №30, 37, презентували досвід своєї екоекспериментальної роботи також СЗШ №8, 10, 20, 28, 29, 32. Освітяни міста Дніпродзержинська були єдиними представниками Дніпропетровської області і єдині представляли досвід управлінської роботи по впровадженню здоров’язбережувальних екотехнологій в освітній простір.

 

            

 

На виставку якісно підготовлені і своєчасно подані відповідні матеріали управлінням освіти і науки (спеціаліст ІМС Заіка Н.І.), педагогічними колективами НВК №7, 13, 26, СЗШ №4, 8, 10, 19, 20, 28, 29, 32, 35, 37, НВК «Гармонія», ДЕЦ, СДНЗ №21, ДНЗ №30, 37 (директори Клімова Н.А., Лисенко М.І., Занєгін В.О., Савченко Г.О., Єфремова Л.С., Сухракова Л.Ф., Рева Н.В.,  Сафонова І.В., Колеснік А.Г., Сокуренко Л.В., Весела Л.П., Бичко С.І., Гончар Н.М., Вінник А.В., Гаврилюк А.І., завідуючі Коваленко В.М.,  Сиротинська І.Н.,  Повшенко Н.І.). Всі учасники отримали високу нагороду виставки – Сертифікат учасника VІІ Міжнародної виставки «Довкілля 2014» Міжнародного екологічного форуму «Довкілля для України». Управління освіти і науки, спеціаліста ІМС УОіН Заіку Н.І. нагороджено Дипломом Міжнародного екологічного форуму «За кращий навчальний заклад по реалізації програм екологічної освіти», підписаний Міністром екології та природних ресурсів України А.В.Мохником.            

 

           

 

НАРАДА ВЧИТЕЛІВ СУСПІЛЬСТВОЗНАВЧИХ ДИСЦИПЛІН

 

26 серпня 2014 року в музеї історії міста Дніпродзержинська відбулася традиційна серпнева нарада вчителів суспільствознавчих дисциплін, на якій розглядалися актуальні питання організації історичної освіти в школах міста.

 

В.А. Ващенко, методист суспільствознавчих дисциплін методичного кабінету, акцентувала увагу на оновленні змісту освіти, особливостях організації навчально-виховного процесу, реалізації Державних стандартів освіти. 

 

           

 

Із презентацією діяльності музею історії міста учасників наради ознайомила директор музею Буланова Наталія Миколаївна. Виступи А.М. Бєлянінової, керівника міського методоб'єднання, та О.П. Гончар, члена творчої групи, зорієнтували увагу на викладанні суспільствознавчих дисциплін у 2014-2015 навчальному році. О.Г.Козорог, міжнародний тренер і вчитель гімназії № 11, презентувала свою участь у міжнародних проектах історичного напряму. 

 

             

 

На завершення вчителі відвідали виставку картин, присвячену ювілею Великого Кобзаря.

 

             

 

 

ІННОВАЦІЙНІ ФОРМИ НАВЧАННЯ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ГЕОГРАФІЇ ТА ЕКОНОМІКИ 

 

Відповідно до річного плану роботи управління освіти і науки 05 листопада 2014 на базі комунального закладу «Середня загальноосвітня школа №23 м.Дніпродзержинська» відбувся семінар - практикум для вчителів географії та економіки загальноосвітніх навчальних закладів м. Дніпродзержинська.  Тема семінару «Створення інноваційної педагогічної системи формування навчальних компетенцій учнів».

 

       

 

Відкрила семінар методист методичного кабінету управління освіти і науки міської ради Ващенко В.А., яка звернула увагу вчителів на якісну реалізацію Державних стандартів освіти з базових дисциплін, оновлення змісту і форм індивідуальної роботи з учнями, формування у них навчальних компетентностей, роботу вчителів за новими програмами в шостих класах.

 

Директор школи Школяр Л.А. презентувала досвід роботи на тему «Сучасні стратегії розвитку педагогічного потенціалу в системі освітнього закладу».

 

Зі  шляхами формування навчальних компетенцій учнів під час навчально-виховного процесу учасників семінару ознайомила Єлагіна Т.О., заступник директор з навчально-виховної роботи.

Бень М.Я., вчитель географії,  цікаво і змістовно представила практичний досвід «Активізація пізнавальної діяльності на уроках географії шляхом впровадження інноваційних технологій».

 

       

 

Корисними для вчителів стали майстер-класи, які стимулювали до впровадження інноваційних технологій в навчальному процесі. Педагоги стали безпосередніми учасниками майстер-класу на тему «Створення електронних засобів навчання по розділу «Оболонки Землі» в 6 класі за новою програмою та підручником, який провела Бень М.Я.

 

       

 

Керівник методичного об’єднання вчителів природничо-математичних предметів, вчитель фізики Охотник Г.Г. залучила гостей до участі у майстер-класі «Саморепрезентація суб’єктів освітнього процесу у мережевих спільнотах». Учасники заходу мали можливість розпочати роботу щодо створення акаунтів, блогів, персональних сайтів для вирішення завдань мережевої спільноти  щодо  дистанційної взаємодії учасників освітнього процесу. Зацікавила гостей презентація пошуково-творчого проекту «Україна – це я, Україна – це ми» (керівник Шуміхіна С.І., заступник директор з навчально-виховної роботи).

 

       

 

Змістовною і насиченою була екскурсія «Світ мінералів» до музею Дніпродзержинського  енергетичного технікуму, яку провела завідувач музею Кізенко О. П.

Вдале поєднання науково-теоретичної і практичної частини забезпечили продуктивність семінару, сприяло поширенню інноваційних підходів до формування навчальних компетенцій учнів.

 

КРУГЛИЙ СТІЛ

 

19 листопада 2014 за ініціативою управління освіти і науки міської ради в комунальному закладі «Середня загальноосвітня школа №19 м.Дніпродзержинська» (директор Сухракова Л.Ф.) відбувся круглий стіл «Науково-методичний супровід впровадження педагогічних інновацій в екологічний освітній простір» в рамках відкриття музею безперервної екологічної освіти». З 2011 по 2014 небайдужі до проблем екологічної ситуації і здоров’я в м.Дніпродзержинськ 11 навчальних, 3 дошкільні заклади, Дитячий екологічний центр, Медичне училище, Дніпродзержинський державний  технічний  університет прийняли участь у регіональному педагогічному екоексперименті  «Педагогічна майстерня впровадження здоров’язберігаючих технологій в екологічно освітній простір Дніпродзержинського регіону» під керівництвом Університету  менеджменту освіти Національної Академії педагогічних наук України м.Києва організатором є Горяна Лариса Григорівна, к.пед.н., доц.кафедри філософії та освіти дорослих ДВНЗ УМО ЦІППО НАПН України, координатори екоексперименту виступила Баштаненко Ольга Миколаївна  начальник УОіН,  організатором – Заіка Н.І., методист методичного кабінету управління освіти і науки.

 

        

 

На відкритті музею безперервної екологічної освіти були присутні гості із Києва, модератори екоексперименту: Горяна Л.Г., к.пед.н., доц.кафедри філософії та освіти дорослих ДВНЗ УМО ЦІППО НАПН України,  Терентьєва Н.О., докторант інституту вищої освіти НАПН України, віце-президент МАКБЕЗ з питань освіти, Гречко В.В., академік МАКБЕЗ.

 

 

В обговорені питань екологічної освіти та виховання в рамках круглого столу прийняли участь Галагуза  П.М., голова Баглійської районної  у місті Дніпродзержинськ ради,  Можейко А.В., начальник  управління промисловості та екології, Підгурський М.І., депутат Дніпродзержинської міської ради, Михайлюк В.І., настоятель храму св.Рівноапостольної княгині Ольги, лауреат міжнародних конкурсів, Непошивайленко Наталія Олександрівна, доцент ДДТУ, к.т.н.,  Мухарська  Т.Ю., головний лікар  міського медичного центру  здоров'я та медицини спорту.

 

 

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДИРЕКТОРІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ  НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ 

 

Згідно з річним планом роботи управління освіти і науки міської ради 04 грудня 2014 на базі  КЗ «Навчально-виховний  комплекс «Загальноосвітня  школа – інтернат  зі  спеціальним  відділенням для  дітей, які потребують  корекції  розвитку – центр розвитку дитини «Гармонія» м.Дніпродзержинська» відбувся міський семінар-практикум директорів загальноосвітніх навчальних закладів на тему: «ОСОБЛИВІ ДІТИ: ресурси сучасного загальноосвітнього   навчального закладу».

 

         

 

Баштаненко О.М., начальник УОіН, відкрила міський семінар директорів та виступила з доповіддю «Інноваційний підхід до діяльності закладу для дітей з особливими потребами».

Директор НВК «Гармонія» Вінник А.В. у теоретичній частині висвітлила питання фандрейзингової стратегії модернізації освітнього середовища НВК «Гармонія».

 

         

 

Практична частина семінару була поділена на два блоки:

- фрагменти уроків у загальноосвітньому відділенні, на яких основна увага була зосереджена на освітніх технологіях та індивідуальній освітній траєкторії учня;

- майстер-класи у спеціальному відділенні (ЛФК, логопедична ритміка, інклюзивне навчання та ін.), робота під час яких була направлена на корекцію психомовленнєвих вад дітей із застосуванням корекційно – оздоровчих технологій.

 

         

 

Під час семінару директори навчальних закладів м.Дніпродзержинська мали можливість переглянути яскраву та різнобарвну виставку робіт дітей з особливими потребам «Дивосвіт».

Окрасою заходу стала соціально – економічна гра, де учні 8-х класів  презентували свої проекти  в рамках роботи довгострокової соціально-економічної програми «Країна Радості», за участю координаторів проекту та бізнесменів Дніпропетровської області.

 

          

 

Завершальним етапом семінару став виступ дітей та членів педагогічного колективу закладу у мюзиклі  «Притулок мудрості й аптека для душі», який нікого не залишив байдужим.

Учасники семінару підвели підсумки заходу, де відзначили актуальність обраної теми, продуктивну  роботу колективу НВК «Гармонія» та шляхи подолання проблем  роботи з дітьми з особливими потребами. 

 

 

 

КОНКУРС "ШКОЛА ХХІ СТОЛІТТЯ"

 

За ініціативою Міністерства освіти і науки  , молоді  та спорту    України у партнерстві  з Національною академією педагогічних наук України та Профспілкою працівників освіти і науки України видавництво «Шкільний світ» започаткувало конкурс  «Школа XXІ століття».

 

Конкурс  засновано у буремні часи початку Революції Гідності і з того часу його аудиторія шириться і набуває все більшого охоплення. Конкурс є загальнонаціональним і проводиться задля визначення найкращих менеджерів освітянської ниви, ушанування такої важкої та потрібної суспільству і державі праці педагогів і управлінців.

 

5 грудня 2014 у Києві відбулося урочисте нагородження кращих закладів освіти України – «Школа ХХІ століття».

Лауреатів та переможців привітали директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України Любов Гарбаренко, вітальні слова надіслали Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич та голова Дніпропетровської облдержадміністрації Ігор Коломойський.

Власні доробки на конкурсі «Школа ХХІ століття» презентували  три навчальні заклади міста Дніпродзержинська:

- комунальний  заклад  «Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад – І-ІІ ступенів - академічний ліцей №15 міста Дніпродзержинська» Дніпродзержинської міської ради;

- комунальний  заклад  «Середня загальноосвітня школа №25 міста Дніпродзержинська» Дніпродзержинської міської ради;

- комунальний  заклад  «Середня загальноосвітня школа № 30 міста Дніпродзержинська» Дніпродзержинської міської ради.

Освітяни міста гідно представили передовий досвід роботи  закладів  міста.

 

 

Із 21 переможця на всеукраїнському рівні Лауреатами Всеукраїнського конкурсу «Школа XXІ століття» стали 3 навчальних заклади міста Дніпродзержинська:

- в номінації «Школа громадянського становлення» – Онищенко Тетяна Яківна, директор комунального закладу «Середня загальноосвітня школа №25 міста Дніпродзержинська» Дніпродзержинської міської ради -  І місце.;

- в номінації «Школа здоров’я» – Ніколаєнко Лариса Петрівна, директор комунального закладу   «Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад – І-ІІ ступенів - академічний ліцей №15 міста Дніпродзержинська» Дніпродзержинської міської ради -  ІІІ місце;

- номінації «Школа майбутнього» - Кардашова Ірина Володимирівна, директор комунального   заклад у «Середня загальноосвітня школа № 30 міста Дніпродзержинська» Дніпродзержинської міської ради – диплом учасника.

 

                    

 

Тож ми вкотре поправу пишаємося системною роботою та вагомим визнанням на державному рівні освітян міста Дніпродзержинська, які впевнено, професійно, творчо та стабільно рухаються вперед.

 

 

ІННОВАЦІЙНО, МОТИВАЦІЙНО, КРЕАТИВНО

 

17 грудня 2014 в комунальному закладі «Навчально-виховний  комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад – І-ІІ ступенів – академічний ліцей №15 м.Дніпродзержинська» відбувся міській семінар-практикум вчителів світової літератури «Духовні домінанти часу: мотивація, інновація, креативність». Незвичайно  учні  зустрічали гостей : живі казкові герої – Білосніжка і сім гномів, Кай і Герда, лялька Суок, скоморохи, веселі бджілки, козаки – вітали вчителів і фотографувалися з ними. Семінар складався з декількох модулів. Організаційний модуль відкрила  директор закладу Ніколаєнко  Лариса Петрівна презентацією «НВК – ДАЛ №15 – експериментальний навчальний заклад», а потім запросила всіх в святкове фойє.

Тут танцювальна група дівчат з квітами і маленькі козачата  вітальною  піснею «Україна – єдина країна» вшанували учасників семінару (Кирсань О.М. – заступник директора з виховної роботи і Машошина С.В. – вчитель музики).

 

       

 

Теоретично-практичний модуль – це уроки світової літератури, які провели вчителі – методисти, спеціалісти вищої категорії Гречко В.Є. і Богасевич Є.В. Гостинно запросила на урок в 6 клас «Народні звичаї і традиції в повісті М.Гоголя «Ніч перед Різдвом» Богасевич Є.В. На уроці були створені умови для осмислення учнями  народного характеру повісті, виховання інтересу до коренів національної культури, розвитку акторської майстерності, тому що Гоголь вважав «театр –кафедрою добра».

 

Гречко В.Є. провела урок  в 7-Б класі на тему: «Зображення в повісті М.Гоголя «Тарас Бульба» любові до України, героїзму, мужності, ратної звитяги українського народу в боротьбі за рідну землю». Використання сучасних інтерактивних технологій (віртуальний телеміст, написання SMS від імені літературного героя), допомогло  учням знайти відповідь на  проблемні питання: «Чому так важливо знати своє минуле?», «Як жити  у злагоді з самим собою, вміти робити правильний вибір, бути і залишатися завжди, за будь-яких обставин, – Людиною». Байдужих на уроці не було.

Майстер-клас «Технологія проведення методичного дайджесту» провела Андрушко І.А., заступник директора з науково-методичної роботи, він допоміг створити банк ідей міського методичного об’єднання вчителів світової літератури та завершив теоретико-практичний модуль.

 

       

 

Цікавим  для учасників семінару став творчий модуль. Першим був перегляд виставки «На хвилях педагогічної майстерності», який провела учениця 9-Б класу Кулик  Валерія. Презентаційний  блок :  «Саме учні надають вчителям життєвої енергії» – це дипломи, сертифікати, збірки матеріалів  вчителів кафедри гуманітарної освіти  (Гречко В.Є., Андрушко І.А.), що сприяють формуванню креативного сучасного погляду учнів на літературу.  Презентаційний блок: «Сучасно! Компетентно! Творчо!» – це шкільна газета «Академка» (головний редактор Кулик Н.І.), публікації статей в газеті «Відомості» вчителя Богасевич Є.В., кіносценарії  і творчі  наробки  учнів ліцею. Презентаційний блок «Театр – кафедра добра» – це нагороди шкільного театр (керівник Богасевич Є.В.) від місцевого до міжнародного рівнів, газета «Куліска», досвід  роботи  лялькового театру «Колобок» і драматичної студії «Театральна майстерність»

Театральна вистава  «Дитинство Лермонтова» розкрила глибоко поетичний образ маленького Мішеля (Харук Артур), характер якого розвивався у тиші сільського пейзажу. Бабуся - поміщиця (Суворова Анна) створила для онука райське життя, але хлопчик сумував за матусею і батьком. Ліричні колискові, оповідання дідуся про Бородіно, перше кохання і вірші, мрії – все це створює «силы необъятные» для народження великого трагічного поета. У виставі були зайняті юні лицедії: Горган Роман, Михайлова Олександра, Романенко Валерія, Бережна Поліна, Бухтіярова Аліна, Дубовиченко Артем, Мурашкіна Анна, Горбатенко Богдан, Матюхіна Ангеліна, Споршев Іван Олегович, Довгань Валерія, Гаянова Анастасія, Токаєва Ксенія, Збаранська Олена, Ванда Оксана, Іващенко Аліна, Кобякова Діана, Зінченко Тетяна, Гончарук Карина, Бурков Ростислав, Фролов Данило, Неклес Іван, хореограф Бабенко О.О, звукооператор Зайцев Г.О., режисер Богасевич Є.В. Вистава супроводжувалась музичним оформленням та світлинами життя і творчості М.Ю.Лермонтова. Зворушені глядачі дякували акторам  за емоційні враження, чудове  перевтілення, творчі здібності, бажали натхнення і нових вистав.

 

      

 

Експериментальний модуль – Педагогічний тренінг «Наскрізне навчання з освіти для сталого розвитку у контексті світової літератури» проводили Андрушко І.А., заступник директора з науково-методичної роботи і Синишина І.І., учитель курсу «Уроки для сталого розвитку» – тренінг, вирішення проблемних завдань, методичні рекомендації, робота з поняттями. За результатами обговорення було висловлено впевненість, що вчителі світової літератури враховуватимуть компоненти освіти для сталого розвитку, знайдуть цікаві форми їхпродовження на уроках.

Цікавий медіа – урок провела вчитель  Гречко В.Є, яка акцентувала увагу на те, що  медіа-освіта – частина освітнього процесу, спрямована на формування в суспільстві медіа-культури, підготовку особистості до безпечної та продуктивної взаємодії із сучасною системою мас-медіа, з урахуванням розвитку інформаційно-комунікаційних технологій. Учасники семінару з великим захопленням створювали соціальні реклами, брали участь в обговоренні проблеми, були переконані, що використання медіа – технологій на уроках світової літератури допоможе для досягнення педагогічних цілей.

 

 

Рефлексивний модуль «Від серця до серця» став яскравою крапкою для учасників семінару – практикуму:  всі відчули причетність до спільної справи танцювальної ходи, випробували себе: «Чи зможу бути веселим разом з дітьми та колегами? Так! Це чудова розвага єдності».

Підсумком семінару стала поліфонія думок «За круглим столом». Незважаючи на те, що кожен словесник працює над власною проблемою, однак духовні домінанти часу: мотивація, інновація, креативність – збагачують його методичну палітру. Хто шукає, той знаходить, а хто знаходить – скоріше і ґрунтовніше оволодіє знаннями. Учасники семінару отримали велике задоволення від плідної роботи, подякували за творче піднесення і високо оцінили  перлини досвіду педагогічного колективу.

 

КРЕАТИВНІСТЬ ЯК ЖИТТЄВИЙ ВИБІР 

 

26 лютого 2015 року за ініціативою управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради та згідно річного плану роботи колектив НВК-ДАЛ №15 гостинно приймав на базі школи як опорного навчального закладу по роботі над обласним науково-методичним проектом «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості» заступників директорів з навчально-виховної роботи  шкіл ІІ-ІІІ ступенів  в рамках проведення семінару-практикуму на тему «Розвиток креативного мислення вчителя-основа науково-методичної роботи освітнього закладу».

 

Під головуванням Ващенко В.А., завідуючої методичним кабінетом управління освіти і науки міської ради, яка ознайомила присутніх з нормативно-правовою базою функціонування освітньої галузі та планом роботи протягом заходу, відбулося відкриття теоретичного модуля семінару.  Діяльність освітнього закладу  та структуру роботи школи презентувала директор НВК-ДАЛ №15 Ніколаєнко Л.П.

 

       

 

Основні аспекти та головні орієнтири планування науково-методичної діяльності навчального  закладу  в роботі над  обласним науково-методичним проектом в своєму звіті розкрила Андрушко І.А., заступник директора з науково-методичної роботи. Лейтмотивом семінару-практикуму стало  привітання школярами учасників науково-методичного заходу  у формі «притчі-розповіді» про створення логотипу закладу під керівництвом Кирсань О.М., заступника директора з виховної роботи.

 

Комплексне розкриття діяльності школи  в рамках обласної проблеми продемонстрували під час проведення науково-методичного модуля заступники директора школи у формах методичного конструктора з техніки проведення лабораторного практикуму «Креативна освіта» (Сачава Н.М.), методичного консалтинга «Саморефлексія уроку як засобу розвитку творчої особистості вчителя» (Логвіна О.В.), науково-педагогічного кластера креативної педагогіки (Андрушко І.А.).

 

        

 

Практична реалізація вимог обласного науково-методичного проекту «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості»  полягала у представленні системи роботи вчителів школи в ході проведення уроків світової літератури (вчитель Богасевич Є.В.), географії (вчитель Коцюбинська В.В.), музики (вчитель Машошина С.В.). З напрацюваннями педагогічного колективу, інтелектуальними наробками, методичними збірками та розробками учителів протягом роботи над обласним проектом учасники семінару-практикуму  ознайомилися під час перегляду експозицій виставки «Креативний простір школи».

 

Вектор педагогічної уваги представників заходу під час проведення експериментального модуля дозволив спрямувати діяльність заступників директорів на їх активну  участь в уроках для сталого розвитку в рамках програми «Рівний-рівному» за темою «Вода – життєдайна сила»(Синишина І.І., Андрушко І.А.) та під час презентації ВАП (віртуальної академії педагогів) Сачавою Н.М., заступником директора з навчально-виховної роботи, Сачавою В.В., вчителем інформатики.

 

Розкриттю творчого потенціалу педагога, формуванню пізнавального та емоційного ставлення учителя до інновацій продемонстрували в ході рефлексивного модуля вчитель світової літератури Гречко В.Є. під час проведення медіауроку «Використання медіа-технологій на уроках літератури» та практичний психолог Глинська Н.С., яка запросила заступників директорів до співпраці в психологічному тренінгу «Креативність як внутрішній ресурс людини».

 

      

 

Відчути себе творцем нового, незвіданого, отримати незабутнє враження від активної участі в майстер-класах запросили гостей Ісправнікова Н.А., Астапенко О.О., вчителі обслуговуючої праці, залучивши всіх до створення ляльки «Крупенички» та квітки «Надії», як родинних оберегів, символів миру та злагоди.

 

 

Яскравим завершенням семінару-практикуму став творчий портрет школи «Барви творчості», під час якого учасники семінару і учні ліцею завершили у співпраці створення логотипу НВК-ДАЛ №15, як поклик до творчості, співпраці та співрозуміння.

 

 

 

СЕМІНАР-ТРЕНІНГ 

 

26 березня 2015 відповідно до плану роботи Дніпропетровського інституту післядипломної педагогічної освіти на 2015 рік відбувся навчальний семінар-тренінг «Методика і практика створення прес-релізів».

Семінар-тренінг проводився в рамках реалізації програми «Випереджаюча освіта для сталого розвитку». Педагоги навчалися розрізняти види і типи інформаційних повідомлень, писати та аналізувати прес-релізи, відрізняти їх від інших варіантів текстів ЗМІ, таких як прес-анонси та пост-релізи тощо.

У заході взяли участь 13 педагогів області.

Висловлюємо подяку за активну та ефективну роботу: Кулик Наталії Іванівні, вчителю української мови та літератури НВК-ДАЛ №15; Полтавець Ельмірі Рахманівні, гімназія №39.

 

ДЕНЬ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ

 

Відповідно до Указу Президента України від 30.10.2001р. №1020/2001 «Про День партизанської слави», з метою посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в середній загальноосвітній школі №22 м.Дніпродзержинськ протягом 21-22 вересня 2015 року були проведені заходи до Дня партизанської слави. А саме, учнями школи була упорядкована територія біля бюсту Героя Радянського Союзу Афанасія Тимошенка.

 

В бібліотеці організована тематична виставка матеріалів, присвячена Дню партизанської слави. Завідуючою бібліотеки Худої Л.Л. були проведені бібліотечні уроки історичної пам’яті «Подвиги підпільного партизанського руху в роки Другої Світової війни» для учнів 5-х класів, проведені бесіди та знайомства з тематичною книжковою виставкою «Юні бійці – партизани герої» для учнів 2-4х класів. На уроках історії проведені інформаційні хвилинки.

 

      

 

В ці дні в навчально-виховному закладі працював кінолекторій «Сторінками нашої історії», де учні переглянули документальні фільми про партизанський рух в Україні під час Другої Світової війни.

 

З учнями 1-11 класів був проведений єдиний тематичний урок «Велич народного подвигу» з використанням відеоматеріалів та презентацій до Дня партизанської слави.

З великою відповідальністю  учні  початкових класів готувалися до лінійки «Героям України- вічна пам'ять», а учні  8-х класів до виховного заходу «Зустріч поколінь». На урочистостях був присутній Литвин Микола Степанович - член міської спілки літераторів «Факел»,член спілки ветеранів Заводського району м. Дніпродзержинська, який розповів дітям про міську підпільну організацію в роки окупації міста 1941-1943р.р.

 

      

 

ДЕНЬ МИРУ 

 

Бійці 25 окремої повітряно – десантної Дніпропетровської бригади батареї протитанкових керованих ракет   через волонтерів м. Дніпродзержинська  прислали лист – подяку, фото-звіт учнівському та педагогічному колективу НВК № 13  про отримання благодійної допомоги воїнам АТО, яка була направлена бійцям  в День святкування Всесвітнього Дня миру 21 вересня.

 

      

 

 

 

 

ВІТАЄМО!

 

Хореографічний ансамбль "Словяночка" НВК №3 (директор Нагай Л.В.) прийняв участь у 16 Всеукраїнському фестивалі "ЗІ злагодою у серці" та став дипломантом фестивалю у якому прийняли участь понад 1300 дітей з різних куточків України.Фестиваль пройшов 26 вересня у парку імені Глоби,м.Дніпропетровськ.Керівник ансамблю Велика П.О. нагороджена цінним призом.

 

 

ВЧИТЕЛЬКО МОЯ, ЗОРЕ СВІТОВА...

 

Вже стало традицією в навчально-виховному комплексі №7 щочетверга проводити загальношкільні лінійки учнів, на яких піднімали питання про правила внутрішнього розпорядку.

Також було відзначено Всесвітній день миру та 265–річниця нашого міста.

На честь вчителів лунали пісні та неповторний вальс. Учні привітали своїх педагогів вітальними листівками.

Директор НВК №7 Лисенко М.І. привітала на лінійці ветеранів педагогічної праці:

- Кравченко Віру Ігнатівну, вчителя української мови та літератури;

- Галамагу Людмилу Гаврилівну, вчителя російської мови.

 Завдяки цим вчителям багато випускників нашого закладу стали педагогами.

 

 

 

 

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ З ІСТОРІЇ

 

07 жовтня 2015 у приміщенні КЗ «Середня загальноосвітня школа  №38 ім.Секретнюка І.О. м.Дніпродзержинська» відбувся семінар-практикум з історії «Реалізація Концепції національно-патріотичного виховання на уроках суспільних дисциплін та позакласній роботі».

 

         

 

Протягом дня вчителі мали змогу ознайомитись зі структурою роботи школи, відвідати шкільний музей, підвищити свої фахові знання під час майстер – класу з правознавства, довідатись про історію створення селища Карнаухівки та оглянути експозиції в історико-етнографічному музеї селища, взяти участь у святкуванні  свята Козацької Покрови разом з учнями школи.

 

        

 

Зі святковим настроєм і вдячністю вчителі історії залишили стіни закладу.

 

 

ОСІННІЙ ЯРМАРОК

 

13 жовтня 2015 року на шкільному майданчику комунального закладу "Середня загальноосвітня школа № 25 м.Дніпродзержинська" було проведено святковий осінній, благодійний  ярмарок.

 

       

 

Учнівський та педагогічний колективи гостинно запросили в цей день мешканців 4,5 мікрорайонів. Саме тут вони почули українські пісні, бачили козацькі розваги, каталися на конях, вигравали призи, куштували смаколики, козацький куліш, а головне - поспілкувались, поспівали, у майстер-класах участь взяли.

 

        

 

Жителі мікрорайону звернулися з проханням, провести ярмарок до Масляної.

 

        

 

ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ

 

20 жовтня 2015 в НВК «Ор-Авнер» під керівництвом методиста методичного кабінету управління освіти і науки міської ради Заіки Ніни Іванівни відбулось засідання робочої групи по обговоренню участі навчального закладу в регіональному проекті «Обороноздатнійсть держави – це ефективний освітній менеджмент підготовки молоді на уроках  предмету «Захист Вітчизни».

 

На нараді були присутні директор НВК «Ор-Авнер» Овчиннікова Т.М., редактор Дніпродзержинського радіомовлення Бройтман Л.Г., заступник директора з навчально-виховної роботи Перець Д.В., вчитель предмету «Захист Вітчизни» Лєвєнцов Є.В., практичний психолог Лєвєнцова К.О.

 

        

 

Під час зустрічі Заіка Н.І. наголосила на актуальності допризовної та патріотичної підготовки юнаків в умовах сучасної школи в Україні, було узгоджено тему шкільного проекту «Вивчення та впровадження досвіду допризовної підготовки юнаків та дівчат Ізраїлю в контексті підвищення обороноздатності держави» та визначені пріоритетні напрямки роботи колективу школи «Ор-Авнер».

 

«ТА ДЛЯ ГЕРОЇВ ЗУПИНИВСЯ ЧАС

ВОНИ У ВІЧНІСТЬ ПЕРЕЙШЛИ З БЕЗОДНІ»

 

Сучасна школа створює умови для формування духовних цінностей українського патріота: почуття патріотизму, національної свідомості, любові до українського народу, його історії, Української Держави, рідної землі, родини, гордості за минуле і сучасне на прикладах героїчної історії українського народу та нашого сьогодення.

 

       

 

Педагогічний колектив  СЗШ №25 (директор Онищенко Т.Я.) здійснює виконання Національної програми патріотичного виховання молоді, розвитку життєво-активної позиції громадянина України через конкретні заходи, що проводяться у школі.

 

22 жовтня 2015 року в комунальному закладі «Середня загальноосвітня школа №25 м. Дніпродзержинська» відбулася урочиста лінійка, присвячена відкриттю пам’ятної дошки  «Герої  не вмирають». На лінійці були присутні учні  9-11класів  та  почесні гості заходу – випускники нашої школи, воїн АТО -  Богдан Дмитро Анатолійович та волонтер, голова громадської організації «Форум» -  Торішня Ганна Анатоліївна.

 

У кінці жовтня кожного року ми відзначаємо чергову річницю визволення нашого міста від фашистських загарбників у роки Другої світової війни. Згадуємо визволителів, вшановуємо пам'ять про них – героїв того часу і сподіваємося, що жахіття війни ніколи більше не повторяться.

 

       

 

Майже  70 років ми жили в мирі з часу Великої Вітчизняної війни. Це були щасливі роки. Ніхто навіть не міг подумати, що знову над нашою Батьківщиною чорним крилом змахне війна, забираючи життя як досвідчених військових, так і молодих юнаків, які досі ніколи не тримали у руках зброю. Війну на сході нашої держави ми сьогодні називаємо АТО. Але немає жодного сумніву, що це війна за гідність, за свободу і державність нашого народу. Ціна її – тисячі скалічених доль.

 

Під час бойових дій у зоні антитерористичної операції загинули наші земляки-дніпродзержинці. Саме їх, героїв сучасної української історії, справжніх патріотів України, згадували учні на лінійці. Всіх загиблих було названо по іменам.  Діти побачили обличчя тих, хто у розквіті літ загинув на сході України, боронячи рідну землю від ворога, почули історію їхнього подвигу ціною у життя. Для учнів школи це був приклад справжньої любові до Батьківщини, приклад самовідданого патріотизму.

 

       

 

В урочистій та зворушливій атмосфері  Онищенко Тетяна Яківна говорила про те, що наші земляки віддали життя за нас, за нашу спільну Батьківщину, за її майбутнє. Відійшли у небуття найкращі із чоловіків, цвіт української нації, заради миру та спокою на рідній землі. Цих воїнів вже не має в строю, але вони назавжди залишаються в наших серцях.

Почесні гості школи Богдан Д.А. та Торішня Г.А. урочисто відкрили пам’ятну дошку воїнів, які віддали життя за свободу рідної країни, за її незалежність та територіальну цілісність. Вірні військовій присязі, вони до останнього подиху виконували свій громадянський обов’язок - захищали Батьківщину.

Війна вбиває кращих  з-поміж нас.

І повняться ряди в Небесній сотні,

Та для Героїв зупинився час,

Вони у вічність перейшли з безодні  -

лунали слова вірша у скорботній тиші.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв - земляків усі присутні.

Вічна пам'ять героям, які віддали своє життя, захищаючи рідну країну!

 

Війна на сході нашої держави все ще продовжується. І ми сподіваємося, що зовсім скоро все це жахіття закінчиться і настане довгоочікуваний мир! Всі наші захисники повернуться додому живими і здоровими. Тому і лінійку було закінчено словами вірша, зверненими до воїнів АТО: «Повертайся, будь ласка, живим!»

Цей захід був прикладом справжнього патріотичного виховання підростаючого покоління, здатного віддати навіть найдорожче – життя – за Українську Державу та її незалежність.

 

ЧЕМПІОНАТ З ВЕЛОСПОРТУ 

 

23-24 жовтня 2015 в місті Нікополь проходив Чемпіонат Дніпропетровської області з велоспорту, в якому взяли участь вихованці гуртка «Велотуризм» ЦТК «Горицвіт» (керівник Федоренко С.Г.) у гонці на 30 та 60 км (шосе).

 

Гуртківці не залишили шансів своїм конкурентам, всі призові місця – у міста Дніпродзержинськ!

 

Серед дівчат в змаганнях місця розподілились наступним чином: І місце – Зайчук Валерія; ІІ місце – Жук Дарина; ІІІ місце – Макова  Анастасія.

 

Серед хлопців – І місце у Орлова Артура.

 

Вітаємо переможців і бажаємо сил і наснаги!

 

ПІДСУМКИ УЧАСТІ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ МІСТА У СЬОМОМУ МІЖНАРОДНОМУ ФОРУМІ " ІННОВАТИКА В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ"

 

20–22 жовтня 2015 р. у Київському Палаці дітей та юнацтва відбувся  Сьомий Міжнародний   форум   «Інноватика  в сучасній освіті» та II Міжнародна виставка закордонних навчальних закладів «World Edu – 2015».

 

Організатором  виставки та  форуму  виступила   компанія  «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України .

Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 780-р від 22.07.2015 р. виставці «Інноватика в сучасній освіті» офіційно надано статус Міжнародної та включено до переліку виставок, що проводяться в Україні у 2015 році.

 

Форум є  ефективним  майданчиком  для    популяризації   інноваційних освітніх    методик та   інформаційних технологій. У 2015 році  управління освіти і науки (начальник Баштаненко О.М.) та 15 навчальних закладів міста  ( технічний ліцей, НВК № 7,13,15,36, «Гармонія», СЗШ № 5, 19, 20, 22, 30, 35, 37, 38, 44) презентували  власний педагогічний досвід.

Всі установи  міста продемонстрували  на рівні України професійний підхід, глибокий зміст та новизну педагогічного досвіду.

 

       

 

За підсумками  конкурсного відбору представлених робіт комунальний заклад "Середня загальноосвітня школа №5 ім. Г.Романової м.Дніпродзержинська" ( директор Романко Т.В.) отримав звання лауреата І ступеня , комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – академічний ліцей № 15» (директор  Ніколаєнко Л.П.) отримав  звання  лауреата  ІІ ступеня  в номінації «Психологічна допомога постраждалим в АТО та їх сім’я».   Психолого-педагогічною службою  закладів розроблена  та впроваджується в дію система підтримки сімей вимушених переселенців , соціально-психологічний супровід  учнів , батьки який виконують військовий обов’язок в зоні АТО.  До роботи  увійшли матеріали про організацію волонтерського руху ,   розробки  тренінгів , психологічних  заходів , системи вправ  зняття стресу  тощо. Досвід роботи НВК-ДАЛ №15  та СЗШ №5 отримав гідну оцінку  на виставці-форумі.

 

 

ПІДВИЩУЄМО ПРОФЕСІЙНИЙ РІВЕНЬ ПЕДАГОГІВ 

 

Управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради тісно співпрацює з ДОІППО щодо підвищення фахової майстерності керівників навчальних закладів, їх заступників та педагогів різних категорій.

 

Уже стало традицією проведення науковцями виїзних тренінгів на базі навчальних закладів міста, а саме: 08 жовтня 2015 на базі СЗШ №9 (директор Кожушко Т.М.) було проведено тренінг для заступників директорів шкіл з НВР ІІ-ІІІ ступенів за темою «Моніторинг якості освіти (Швидун Л.Т., завідуюча лабораторією моніторингу якості освіти ДОІППО); 04 листопада 2015 на базі СЗШ №42 (директор Мартиненко І.І.) проведено для цієї ж категорії заступників директорів тренінг «Впровадження проекту «Електронна атестація» (Мамедова І.О., методист ДОІППО); 11 листопада 2015 на базі СЗШ №27 (директор Маслєніков Р.В.) - тренінг для завучів з питань діяльності педагогічних колективів міста в межах обласного науково-методичного проекту «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства».

 

      

 

      

 

 

 

АТЕСТАЦІЯ НВК №3

 

Відповідно до нормативно-правових документів Міністерства освіти і науки України, згідно з річним планом роботи управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради з 09.11.2015 р. по 20.11.2015 р. здійснюється державна атестація НВК №3 (директор Нагай Л.В.).

 

Державна атестація є основною формою державного контролю за діяльністю навчальних закладів незалежно від їх підпорядкування, типів і форм власності.

Головними завданнями державної атестації навчального закладу є:

- визначення відповідності навчального закладу державним стандартам певного освітнього рівня, дотримання ним вимог цих державних стандартів та забезпечення надання якісної освіти;

-        надання організаційно-методичної допомоги навчальному закладу, що атестується.

 

 

Складовою державної атестації є публічна самопрезентація навчального закладу перед громадськістю, членами експертної комісії, батьками.

09 листопада 2015 досить професійно, змістовно та емоційно було проведено публічну презентацію НВК №3, в ході якої всі присутні змогли ознайомитися із напрямами діяльності закладу, успіхами та досягненнями педагогічного та учнівського колективів. 

 

                                                                                       

 

 

                                                                                        

 

Директор НВК №3 Нагай Л.В. продемонструвала приклад керівника нової генерації, професійного управлінця, висококваліфікованого педагога та освітнього менеджера.

Інноваційна діяльність закладу отримала високу оцінку членів експертної комісії, батьків та громадськості.

 

 

      

 

 

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ ШКІЛ

 

11 листопада 2015 року на базі Комунального закладу «Середня загальноосвітня школа №27 м. Дніпродзержинська» відповідно до річного плану роботи управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради за ініціативою завідувача методичним кабінетом Ващенко В.А. відбувся семінар-практикум для заступників директорів шкіл міста на тему:  «Створення сприятливого навчально-виховного середовища для розвитку школярів».  

 

 

Cемінар розпочався з ознайомлення з планом роботи та побажанням плідної праці від завідувача методичного кабінету Ващенко В.А. Директор КЗ «СЗШ №27» Маслєніков Р.В. презентував діяльність закладу та основні напрямки роботи педагогічного колективу по створенню сприятливого навчально-виховного середовища для розвитку школярів. Досвідом використання нових форм, методів, технологій в роботі поділилася заступник директора з навчально-виховної роботи Бєлуха О.Ш., яка акцентувала увагу на управлінському аспекті формування ключових компетентностей учнів закладу засобами інноваційних технологій.

 

Учасників семінару вітали учні, які познайомили з роботою закладу у різних напрямках діяльності: естетичному, оздоровчому, спортивному, екологічному, народознавчому. У практичній частині учасники семінару, об’єднавшись в три групи, побували на таких уроках: математика 3-А кл., вчитель Донченко К.В.; інтегрований урок англійська-французька мови 7 кл., вчитель Голенко В.В.; ОТМ 6 кл., вчитель Рибіна О.Л., де змогли переглянути і проаналізувати фрагменти уроків. В ході семінару колектив школи зумів не тільки поділитися своїми педагогічними надбаннями, а й підкорити колег творчим підходом до сучасного процесу навчання та виховання.

 

       

 

1 вересня 2015 року педагогічні колективи області, міста почали працювати над новим науково-методичним проектом: «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства». У рамках проекту під час семінару проведено тренінг старшим викладачем кафедри педагогіки та психології Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Кротенко В.М., на якому учасники семінару отримали вичерпну інформацію стосовно обласного науково-методичного проекту.

 

 

Гості завітали до історичного музею Романково, де стали учасниками позакласного заходу з літератури рідного краю «А серце праведне болить». Життєвий і поетичний світ Бурхана В.М.. Учні 11 класу разом із заступником директора з ВР Мартиненко Н.П. презентували власний проект про життя і творчість почесного громадянина міста.

На завершення семінару-практикуму учасники семінару  висловили слова вдячності педагогічному та учнівському колективам закладу.

 

ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ ДИРЕКТОРА НВК  №24 КОТЕНКО Т.Г. http://www.ex.ua/814627903252

 

 

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ГЕОГРАФІЇ 

 

В рамках виконання річного плану роботи управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради під керівництвом методиста методичного кабінету Ващенко В.А. 09 грудня 2015 на базі комунального закладу «Середня загальноосвітня школа №28 м.Дніпродзержинська» Дніпродзержинської міської ради  пройшов міський семінар-практикум для вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів міста з теми: «Поєднання традиційних та інноваційних форм організації навчально-виховного процесу на уроках географії та економіки».

 

 

Учасники семінару познайомилися з досвідом роботи  педагогічного колективу СЗШ №28 в рамках реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді при вивченні географії та економіки. 

 

Вчителі  відвідали урок  географії  в 9 класі, який був проведений на високому науково-методичному рівні, стали учасниками  психологічного тренінгу «Подорож до країни незабутніх вражень» та акції «Замість ялинки зимовий букет»,  відвідали оглядові екскурсії до шкільного етнографічного музею «Обереги» та Шевченківської світлицею. Високо оцінили творчі надбання педагогічного та учнівського колективу під час проведення виховного патріотичного заходу «Я починаюсь з рідної Землі».

 

 

Педагогічний колектив школи отримав високу оцінку з підготовки та проведення міського семінару.

 

 

 

 

МІЖНАРОДНИЙ ПРОЕКТ

 

13-14 грудня 2015р. на запрошення Конгресу національних громад України 20 вчителів історії та правознавства разом із 20 кращими учнями навчально-виховних закладів м. Дніпродзержинська взяли участь у семінарі-тренінгу  в межах міжнародного проекту  «Примирення в українському суспільстві: від енергії протесту до енергії творення».  Даний проект реалізовується Консорціумом із удосконалення менеджмент-освіти в Україні, Інформаційно-дослідницьким центром « Інтеграція та розвиток», Конгресом національних громад України за фінансової підтримки Уряду Великої Британії і сприяє національно-патріотичному, громадянському вихованню молоді, формуванню толерантного відношення в суспільстві.

Вчителі суспільствознавчих дисциплін нашого міста – єдині учасники даного проекту в Дніпропетровській області. І це не випадково. Протягом  останніх п’яти років вчителі історії та правознавства Дніпродзержинська плідно співпрацюють із Всеукраїнською асоціацією «Нова Доба», беруть участь у міжнародних та всеукраїнських освітніх програмах і проектах, є співавторами підручників та навчально-методичних посібників, зокрема «Разом на одній землі. Історія України багатокультурна», презентують власний інноваційний досвід у фахових журналах і педагогічних виданнях різних рівнів.

 

 За  результатами участі у семінар-тренінгу всі учасники отримали сертифікати та можливість ознайомлення широкого загалу дітей нашого міста із матеріалами виставки зазначеного проекту «Моє місце». Виставка складається із 18 стендів і ґрунтується на індивідуальному підході: це історії різних  людей –переселенців,  більшість із яких вимушені були покинути свої домівки в анексованому Криму і в зоні АТО Луганської та Донецької областей, людей, які організовують волонтерські та громадські ініціативи.

 

Екскурсоводами виставки є учні, які пройшли навчання в межах даного проекту. Виставка (за  визначеним управлінням освіти і науки міської ради графіком) проходить на базі гімназій №11, 39,     СЗШ №10, 37). Місця роботи виставки визначені територіально, для зручності відвідування її представниками всіх шкіл міста. Загалом, виставка буде працювати в нашому місті до 20 січня 2016 року, на яку ми запрошуємо дітей, батьків, громадськість.

 

 

Сподіваємось, що матеріали виставки зацікавлять не тільки школярів та педагогів, батьків дітей-переселенців, а і пересічних громадян, які не байдужі до проблем становлення демократичного, толерантного суспільства в Україні.

КОНКУРС "УЧИТЕЛЬ РОКУ - 2016" (НОМІНАЦІЯ "ІСТОРІЯ")

 

Відповідно до нормативних документів Міністерства освіти і науки України щорічно в Дніпродзержинську проходять відбіркові тури для участі в обласному конкурсі « Учитель року» у різних номінаціях. У 2016 році проводився даний конкурс у номінації «Історія». Методичним кабінетом управління освіти і науки проведено ряд організаційно-методичних заходів щодо якісної підготовки вчителя історії від м.Дніпродзержинська до зазначеного конкурсу, так як традиції міського методичного об’єднання вчителів суспільствознавчих дисциплін – виступати професійно і результативно. Наше місто представляла вчитель історії КЗ «СЗШ №23» Грибан Оксана Григорівна. Її враження від участі у конкурсі можна назвати «І кожен фініш – це, по суті, старт».

 

І все на світі треба пережити,

І кожен фініш – це, по суті, старт,

І наперед не треба ворожити,

І за минулим плакати не варт.

Ліна Костенко

 

Коли восени мені запропонували прийняти участь у конкурсі «Вчитель року» в номінації «Історія» я, не вагаючись, погодилась. Адже кожне випробування в житті, це вірний шлях для самовдосконалення, особливо, якщо це стосується твоєї професії. Педагоги – це люди, які свідомо все своє життя присвятили навчанню, і  не лише своїх учнів, але і самих себе.

Конкурс відбувався в декілька відбіркових етапів, які мені пощастило успішно подолати і таким чином опинитись у фіналі випробування.

 

Цього року фінал обласного етапу конкурсу «Вчитель року» в номінації «Історія» проходив в місті Кривий Ріг. Не дивлячись на те, що від Дніпродзержинська до Кривого Рогу всього 100 кілометрів, мені раніше не довелось відвідати це славне місто, яке особисто мене приємно здивувало.

 

 

На фінальному етапі конкурсу за звання кращого вчителя історії в Дніпропетровській області змагалось 7 вчителів з різних куточків регіону.

Кривий Ріг зустрів нас снігопадом та надзвичайною турботою з боку організаторів конкурсу.  Фінал конкурсу проходив в період з 19 по 22 січня 2016 року, що, на мою думку, дуже символічно, адже 19 січня вся Україна відзначає свято Водохреща, а 22 січня – День Соборності України.

 

 

Впродовж всього тижня нам, конкурсантам, довелось серйозно попрацювати для того, аби показати всі свої вміння не лише як вчителів історії, а і як творчих особистостей. Кожен учасник презентував свою візитну картку, власний досвід роботи, майстер-клас, володіння ІКТ та саме відповідальне випробування – проведення уроку на базі Криворізького навчально-виховного комплексу №35 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – багатопрофільний ліцей «Імпульс». Особливістю підготовки до уроку стало те, що ніхто з нас до останнього не знав, який клас та яка тема уроку випаде під час жеребкування. Тож на підготовку уроку кожному учаснику давався один вечір. Всі учасники впорались із поставленим завданням і з нетерпінням чекали на оголошення результатів. Рівень професіоналізму колег не давав змоги заздалегідь знати, хто ж переможе.

 

 

Отож, у п’ятницю, 22 січня 2016 нам урочисто оголосили результати конкурсу. І хоч я ввійшла не у трійку, а у п’ятірку лідерів, це моя перемога, перемога істориків нашого міста. Я точно знаю, що участь в конкурсі подарувала мені нових друзів та знайомих, дала безцінний досвід, який точно знадобиться в майбутньому та, хочеться сподіватись, що це стане новим стартом для мого кар’єрного росту.

 

Дякую управлінню освіти і науки, адміністрації та педагогічному колективу СЗШ №23 за довіру, за підтримку, за надану професійну методичну допомогу та можливість власного фахового творчого зростання.

 

 

 

ВИХОВУЄМО ТОЛЕРАНТНОГО ГРОМАДЯНИНА 

 

Управління освіти і науки постійно ініціює участь педагогів міста в міжнародних, всеукраїнських, обласних програмах і проектах, які сприяють оновленню змісту освіти та підвищенню фахової майстерності освітян.

 

11-12 лютого 2016 представники вчительської громади м.Дніпродзержинська (директори шкіл, заступники директорів з НВР та вчителі історії) стали учасниками дуже цікавого й актуального тренінгу, який є складовою проекту «Долаємо прірву: інструменти для об'єднання розділених громад» в рамках проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI) за курсом «Кроки до порозуміння».

 

Обласним координатором проекту є Кушнікова Світлана Вікторівна, старший викладач кафедри педагогіки та практичної психології ДОІППО, а сам тренінг проводили тренери Людмила Давлєтова та Олена Зима.

 

Тренінг проходив на базі СЗШ №30 (директор Кардашова І.В.), де були створені всі умови для якісного навчання педагогів.

 

      

 

Обрана тема курсу має на меті створення умов для формування в учнів ціннісних орієнтацій, умінь, навичок і моделей поведінки, орієнтованих на подолання наслідків соціального конфлікту і роз’єднаності українського суспільства в умовах військово-політичного конфлікту на Донбасі і вкрай складної соціокультурної ситуації та інформаційної війни, готовності громадян співпрацювати на користь держави України.

 

       

 

Протягом двох днів учасники тренінгу обговорили дуже важливі питання щодо проблем спілкування сучасної молоді, маніпуляції свідомістю найбільш вразливих категорій населення засобами масової інформації; опрацювали розроблений навчальний посібник як теоретично, так і практично: всі подані у посібнику вправи, методи і прийоми («мозковий штурм», «акваріум», робота в парах, малих групах, дискусія і, навіть, дебати) були апробовані.

До яких же висновків прийшли?

1. Курс цікавий, живий, актуальний.

2. Допоможе сформувати в учнів досвід толерантних взаємин з однолітками, батьками, вчителями, знайомими і незнайомими людьми, свідомого вибору відповідних моделей поведінки.

3. Доведе позитивний результат продуктивної поведінки у групі та колективі, покаже переваги роботи в команді.

4. Сформує в учнів і дорослих уміння виявляти інформаційні та комунікативні маніпуляції, відбирати і використовувати достовірну інформацію з різних джерел, мати критичне мислення щодо соціального конфлікту в Україні.

 

      

 

Всі учасники тренінгу отримали в подарунок навчальний посібник «Кроки до порозуміння» і сертифікат, який засвідчує участь у навчальному семінарі і дає право цей курс викладати. Справа залишилася за основним – впровадити цей курс у школах нашого міста.

 

 

 

ПРО ПІДСУМКИ АТЕСТАЦІЇ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИХ ЗАКЛАДІВ У 2015 РОЦІ

 

Відповідно до графіку державної атестації навчальних закладів, річного плану роботи управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради, на виконання наказу УОіН від 05.03.2015 №618 «Про проведення атестаційної експертизи КЗ «НВК №3», КЗ «НВК №24» у листопаді-грудні 2015 р. проведено державну атестацію навчальних закладів. Атестація здійснювалась відповідно до Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, затверджено наказом МОіН України від 30.01.2015 р. №67. До складу атестаційної комісії входили фахівці управління освіти і науки, представники інших навчальних закладів, громадськості. Державна атестація НВК №3 (директор Нагай Л.В.) та НВК №24 (директор Котенко Т.Г.) підтвердила високий рівень управлінської діяльності в закладі, організації навчально-виховного процесу та створення умов для якісного забезпечення дітей та учнів дошкільною, початковою базовою та загальною середньою освітою. 

 

                                                         

 

 

НАВЧАЮТЬСЯ ІСТОРИКИ

 

10  березня 2016 на базі комунального закладу «Середня загальноосвітня школа №20 ім.О.І.Стовби м.Дніпродзержинська» управлінням освіти і науки міської ради було проведено семінар-практикум для вчителів суспільствознавчих дисциплін за темою: «Розвиток ключових навчальних компетентностей на уроках суспільствознавчих дисциплін». Відкривши семінар, Ващенко В.А., завідуюча методичним кабінетом УОіН, зазначила важливість формування та розвитку ключових компетентностей учнів для становлення всебічно розвинутої особистості. Директор школку Рева Н.В. презентувала навчальний заклад; заступник директора з НВР ІІ-ІІІст. Дударєва Н.М. ознайомила присутніх з теоретичними та практичними аспектами розвитку ключових компетентностей на уроках суспільствознавчих дисциплін; заступник директора з НВР І ст. Смоляр О.В. розповіла про дослідно-експерементальну діяльність закладу в обласному проекті «Створення системи розвитку аксіосфери особистості на засадах традиційних духовних цінностей» та Всеукраїнському науково-методичному проекті «Інтелект України».

 

        

 

       

 

Як реалізується концепція національно-патріотичного та громадянського виховання школярів в закладі учасники семінару дізналися,  відвідавши шкільний Музей Бойової Слави і побачивши презентацію Меморіальної стіни «Незламні духом», присвячену загиблим воїнам – дніпродзержинцям, учасникам Антитерористичної операції на Сході України.

 

Практична частина навчального семінару продовжилась на уроках: урок «Людина і світ» 1-А клас (проект «Інтелект України») – Ховрич Н.В.; урок «Християнська етика в українській культурі» 1-Б клас – Смоляр О.В.; урок історії  «Про що і про кого розповідає історія рідного краю» (практичне заняття) 5-А клас – Гончар О.П.; урок історії  «Українські землі у складі Великого князівства Литовського та інших держав» 7-Б клас – Захарова М.М.

 

       

 

Учасникам семінару  Ващенко В.А. проанонсувала  навчальний курс для учнів 10-11 класів «Кроки до порозуміння», створений в рамках проекту «Долаємо прірву: інструменти для об’єднання розділених громад» . Був проведений тренінг за темою «Як розпізнати маніпуляцію та захиститись від неї» (Гончар О.П. і Бєлянінова А.М.- керівник міського методичного об’єднання вчителів суспільних дисциплін).

 

 

Навчально-методичний семінар було проведено на високому науково-методичному рівні; дані заходи сприяють підвищенню фахового рівня педагогів.

 

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ II ТА III СТУПЕНЯ

 

12 березня 2016 згідно річного плану управління освіти і науки міської ради на базі комунального закладу «Технічний ліцей м.Дніпродзержинська» відбувся міський семінар-практикум для заступників директорів з навчально-виховної роботи ІІ та ІІІ ступеня. В роботі семінару взяли участь представники 42 загальноосвітніх навчальних закладів міста. Пріоритетним напрямом семінару стало питання про модернізацію системи контрольно-аналітичної діяльності в закладі та умови забезпечення її результативності. Теоретичні аспекти даного питання було висвітлено у доповіді завідуючої методичним кабінетом УОіН Ващенко В.А.

 

 

Директор КЗ «Технічний ліцей м.Дніпродзержинська» Наказний М.О. представив діяльність закладу в режимі самовдосконалення, постійного розвитку, поділився з присутніми найвагомішими здобутками ліцею.

 

 

Змістовною та насиченою на семінарі стала практична частина, під час якої заступниками директора ліцею було презентовано матрицю управлінської діяльності закладу з розвитку творчої обдарованості. Складовою матриці є організація навчально-виховного процесу як важливого чинника успішного функціонування сучасного закладу освіти. Заступник директора з навчально-виховної роботи Широченко Н.О. презентувала book-трейлер книги внутрішньошкільного контролю та її розділів.

 

На відкриті уроки під час семінару запросили вчителі математики технічного ліцею. Слід зазначити, що фрагменти уроків було показано вчителями-спеціалістами, які продемонстрували високий рівень фахової майстерності.

 

      

 

Під час семінару науково-методичну роботу закладу представила заступник директора з методичної роботи Островська М.О. на прикладі роботи кафедри вчителів математики. Завідуючою кафедри вчителів математики Дмитренко Т.А. було презентовано роботу вчителів з питань видавництва навчальної книги. Також значну увагу було приділено участі вчителів у конкурсі фахової майстерності «Вчитель року». Власним досвідом під час семінару ділилась фіналіст обласного етапу конкурсу вчитель математики Тимченко С.В.

Систему роботи закладу з обдарованими учнями було презентовано з допомогою творчої лабораторії «Я – дослідник», де юні науковці та їх наставники поділилися власним досвідом у створенні науково-дослідницького проекту за різними напрямами.

 

        

 

Важливою складовою сучасного закладу освіти є виховна робота. Заступник директора з виховної роботи Рєзнік В.В. представила проектні технології закладу з виховання творчої особистості ліцеїста. Цікавим та незабутнім став виступ учнів-учасників проекту «Я – українець».

 

 

На завершення учасникам семінару-практикуму було запропоновано провести самооцінку рівня якості здійснення управлінської діяльності у своєму колективі за 4 блоками – «Керівник», «Вчитель», «Учень», «Батьки» – та відповідними показниками. З результатами самооцінки учасники семінару познайомились відразу за допомогою ІКТ.

Підводячи підсумки, завідуюча методкабінетом УОіН Ващенко В.А. наголосила на актуальності, продуктивності та результативності проведеного семінару-практикуму.

 

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ГЕОГРАФІЇ ТА ЕКОНОМІКИ 

 

16 березня 2016 на базі комунального закладу «Середня загальноосвітня школа №30 м.Дніпродзержинська» відбувся міський семінар-практикум вчителів географії та економіки за темою: «Інноваційні підходи до розвитку пізнавальних інтересів учнів, забезпечення позитивної мотивації у процесі вивчення географії та економіки».

 

Завідуюча методичним кабінетом управління освіти і науки міської ради Ващенко Валентина Андріївна акцентувала увагу на реалізації Державного стандарту освіти в умовах модернізації освітньої галузі. Валентина Андріївна впевнена, що формування творчого потенціалу учня спонукає вчителя до пошуку нових форм і методів роботи, використання новітніх технологій, ідей, методик навчання, розгортання широкої експериментальної роботи, спрямованої на впровадження освітніх інновацій.

 

 

Директор навчального закладу Кардашова І.В. розповіла про шляхи формування позитивного іміджу навчального закладу. Заклад пишається своїми вихованцями – переможцями олімпіад міського та обласного рівнів, переможцями МАН, переможцями спортивних змагань.

 

Заступник директора з навчально-виховної роботи Гурська І.Й. звернула увагу на інноваційних підходах до розвитку пізнавальних інтересів учнів та забезпеченні позитивної мотивації у процесі вивчення природничих наук.

 

Учасники міського семінару відвідали урок географії у 10Б класі (вчитель Білоус Т.К.) за темою: «Польща», де вчитель, застосовуючи різноманітні форми й методи проведення уроку, розвивав інтелектуальні здібності учнів та працював над формуванням у десятикласників сучасного образу Польщі. На уроці економіки у 11А класі (вчитель Богуш В.М.) за темою: «Міжнародні економічні відносини» учні були ознайомлені з формами міжнародних економічних відносин, що сприяло розумінню їх різноманіття у  сучасному світі. Урок був побудований за методом Едварда де Боно «Шість капелюхів».

 

                            

 

У школі велика увага приділяється національно-громадянському та військово-патріотичному вихованню учнів на уроках та в позаурочний час. Музей бойової слави є справжнім осередком у вихованні стійкості, мужності, патріотизму. Він охоплює трагічні сторінки історії від Другої світової війни до сьогодення. Розповіді екскурсоводів, виступи юних аматорів та виконавців схвилювали до сліз усіх присутніх.

 

 

З метою впровадження здоров’язбережувальних технологій в освітній процес у закладі функціонує оздоровчий центр. Учасники семінару відвідали відділення «Здоров’я», де їх   гостинно зустріла   лікар-психотерапевт Тімофеєва В.М.

 

Серед учнів 8-9 класів відбувся турнір юних географів, який у формі рольової гри, сприяв набуттю умінь розв’язувати складні географічні проблеми, доповідати, формулювати твердження та захищати власну думку в наукових дискусіях. Члени команд виступали в ролях доповідача, опонента, рецензента та спостерігача. Учні виявили свої знання на достатньому та високому рівнях.

Учасники семінару впевнені, що у контексті реформування та модернізації шкільної освіти вчитель повинен готувати людину, здатну бути активною, творчою, ефективною в національному і глобальному демократичному просторі. Саме в цьому і визначається загальноосвітня роль природничих знань і, відповідно, окреслюються функції шкільної географії, економіки як одного з компонентів шкільної освіти.

 

 

 

 

РАДІЄМО УСПІХАМ ОСВІТЯН 

 

17-19 березня 2016 у м.Києві проходила VII Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2016». Уже традиційно беруть участь у міжнародних та всеукраїнських виставках освітяни м. Дніпродзержинська, де отримують високу оцінку своєї діяльності. Не виключення стала і цьогорічна виставка, в ході якої було презентовано інноваційний досвід роботи управління освіти і науки міської ради, НВО-ліцею НІТ, НВК №3, 5, 7, 13, 15, 36, «Гармонія», ДНЗ №3, СЗШ №4, 5, 20, 23, 25, 29, 37, гімназії №11.

 

        

 

За підсумками виставки оргкомітетом визначено переможцями заклади освіти м. Дніпродзержинська та нагороджено:

- золотими медалями: НВК-ДАЛ №15, СЗШ №5 ім.Г.Романової, НВК №7;

- срібною медаллю: СЗШ №37;

- бронзовою медаллю: СЗШ №29.

 

Вітаємо з перемогою та бажаємо нових творчих успіхів. 

 

МОДЕРНІЗАЦІЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ ОСВІТИ 

 

02 березня 2016 Міністерство освіти і науки презентувало Концепцію створення мережі опорних шкіл в Україні, як складову оптимізації освітньої галузі.

 

31 березня 2016 відбулося засідання Колегії департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації, на якому розглядалися нагальні питання розвитку освітньої галузі у нашій області, зокрема, оптимізації освіти.

 

Відповідно до розпоряджень  МОіНУ та рішень Колегії управлінням освіти і науки Дніпродзержинської міської ради  розпочато роботу щодо їх реалізації. Головними завданнями визначено:

- забезпечення умов для рівного доступу громадян до якісної освіти;

- підвищення якості освіти;

- ефективне використання навчально-матеріальних та кадрових ресурсів.

УОіН  проініційовано  проведення міського конкурсу на кращу модель опорної школи – школи майбутнього.

 

Важливу роль  у системі безперервної освіти відіграє дошкільна освіта.

 

З метою забезпечення доступної і безоплатної якісної освіти в дошкільних закладах усіх типів у місті проведено ряд заходів, а саме:

- відкриття навчально-виховних комплексів «загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» (на базі СЗШ №24, 27, 42);

- повернення будівель дошкільних навчальних закладів для використання за призначенням, відкриття закладів дошкільної освіти (вул.Кіма,28 – СДНЗ №43 «Зоренька»; вул. Медична,3; 9 Травня,18);

- розширення мережі груп для дітей з особливими освітніми потребами, відкриття інклюзивних груп в ДНЗ;

- розширення мережі груп, які працюють за пріоритетними напрямками з метою розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку;

- корінне поліпшення матеріально-технічної бази дошкільних закладів відповідно до потреб, створення розвивального середовища – як передумова розвитку дитини дошкільного віку в сучасних умовах.

 

 

 

 

 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ - ЗАПРОШЕННЯ

 

 

 

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ НАВЧАЛЬНИХ ПРОГРАМ ІЗ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ НА 2017-2017 н.р.

 

 

 

 

ВЧИТЕЛІ ІНФОРМАТИКИ ОБГОВОРИЛИ ЗАДАЧІ НА НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК

 

 

 

ДО 150-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИХАЇЛА ГРУШЕВСЬКОГО

 

 

ПРО ПІДСУМКИ ЧЕТВЕРТОГО ТА ПРОВЕДЕННЯ П’ЯТОГО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО УЧНІВСЬКОГО КОНКУРСУ ЮНИХ СУСПІЛЬСТВОЗНАВЦІВ "КРИШТАЛЕВА СОВА"