Управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради

Оголошення, новини, події

ОПАНОВУЄМО ПОДАТКОВІ ЗНАННЯ

Податки – об’єктивна необхідність існування держави. Під час проведення реформ, які відповідають світовим і європейським стандартам, податкова та митна служби України об’єдналися в єдине Міністерство доходів і зборів. До першочергових завдань, які  ставить перед собою та структурними підрозділами міністерство, належать створення оптимальних умов для роботи підприємців, боротьба з корупцією, тіньовою економікою та контрабандою і наповнення бюджету з недопущенням тиску на сумлінних платників податків.   З метою виховання у дітей  свідомого громадянина ,  за принципом « Я дбаю про країну, а потім країна дбає про мене» створений підручник для учнів  9-х класів загальноосвітніх шкіл «Основи податкових знань» .

На базі навчально – виховного комплексу № 7 з ініціативи управління освіти і науки міської ради (начальник Баштаненко О.М.), за участю інспектора-методиста управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради  Ващенко В.А., відбулося засідання круглого столу. Учасниками  засідання були  керівник навчально – виховного  комплексу  №7 Лисенко М.І.,  Несен С.В.- заступник начальника Дніпродзержинської ОДПУ ,   Попов О.М.. – начальник інформаційно-комунікаційного відділу, вчителі, учні.  Дискусія під час роботи  вказала на низку проблем, які  виникають у сучасному  економічному світі.  Питання , які були розглянуті є актуальними на сьогоднішній день, а введення  в школах курсу «Основи податкових знань», що цього року вводиться в дев’ятих класах, надасть можливість знати про свої права й обов’язки як майбутніх платників податків.  Так, Ващенко В.А. ., в своєму виступі зазначила, що новий підручник створено за ініціативою Міністерства доходів і зборів, розроблявся він спільно з Міністерством освіти і науки, для того щоб змінити суспільний погляд на податки, без яких немає жодної держави, не можуть існувати медицина, школа, виплачуватися пенсії.

С.В. Несен  детально розповіла, що матеріал підручника допоможе дітям зрозуміти, як правильно будувати стосунки з державою, використовувати свої права і виконувати обов’язки. Тим самим ми створюємо успішну країну, що є частиною європейської спільноти.

«Сьогодні обговорюються питання ,що є найважливішими для нашого суспільства. Введення такого спецкурсу  в школах –це своєрідний фундамент для  позитивних  змін в економіці держави а, новий курс є наступним кроком з виховання правової культури в дітей», - підкреслила  Лисенко М.І.   Цікавим  та пізнавальним  був  відео ролик , який ознайомив присутніх з  роботою Міністерства доходів і зборів. Вихованці навчального закладу були активними учасниками обговорення актуальних питань. Учні відмітили, що  насамперед треба розуміти, що податки – об’єктивна умова існування держави, і як члени суспільства вони мають вчасно їх сплачувати. Це обов’язок, який повинен виконуватися. Але в той самий час у платників внесків є права, пільги, котрими варто вміти користуватися.

Учні закладу НВК № 7 презентували  виставку проектів, творчих робіт, курсових та досягнень з   вивчення профільних економічних дисциплін .