ДЕПАРТАМЕНТ З ГУМАНІТАРНИХ ПИТАНЬ КАМ’ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

Участь освітян міста в Міжнародних, Всеукраїнських, обласних освітніх проектах, програмах

Шкільний проект номіновано на приз у Відні

Молодіжний обмін, в якому брали участь школярі нашого міста, номіновано на приз від Міністерства молоді та спорту Австрії, як кращий проект 2016 року.

10-25 серпня 5 школярів з м. Кам’янське представляли Україну на міжнародному молодіжному обміні Global youth Exchange 2016 у Відні, Австрія. Близько 80 підлітків з 7 країн світу взяли участь у цьому проекті. Школярі з Італії, Португалії, Австрії, Ізраїлю, Єгипту, Росії та України представляли культуру своїх країн, разом вчилися та відкривали для себе Відень. Проект був проведений австрійською громадською організацією Generation Europa спільно з українським партнером Дніпропетровською обласною молодіжною громадською організацією «МІКС» та партнерами з інших країн за підтримки програми Європейської Комісії Erasmus+.

Вся програма обміну проходила англійською мовою. Ось, як про це згадують учасники: «В перший день нам сказали, що не варто соромитися говорити англійською з помилками, так як жодний з учасників не знає її досконало. І це дійсно допомогло. Стало легше спілкуватися з іншими. Я отримав надзвичайний досвід спілкування з людьми з різних країн, не було жодного бар’єра в спілкуванні.» (Кирило Манейчик, учень Гімназії №11)

Головною темою обміну було активне громадянство та концепція відповідального підходу до процесів, що відбуваються у світі. Програма була насичена тренінговими вправами з прав людини, міжнародних відносин, протидії мові ненависті, міжкультурному спілкуванню та творчими майстернями з ІТ-технологій, малювання, створення арт-об’єктів з вторинної сировини.

Під час проекту молодь з конфліктуючих країн мала можливість спілкуватись поза впливом пропаганди та політики, і, на відміну від дорослих, знаходити спільну мову миру.

«Цей обмін мене дуже змінив, він змінив мої погляди, ставлення до інших. Дякуючи цьому досвіду, я змогла знайти неймовірну кількість людей з різних країн світу, яких мені зараз дуже не вистачає. Я дуже рада, що мала можливість спілкуватися з ними ці два тижні, дізнаватися більше про їх країни та культуру» (Олександра Коваль, учениця Коллегіуму №16).

Молодіжний обмін Global youth Exchange 2016 – наймасштабніший проект, унікальний в своєму роді, адже збирає підлітків з різних країн та континентів, дає їм можливість повірити в свої сили, дізнатися більше про країни один одного та побудувати мости порозуміння та дружби. Саме тому його було номіновано на приз від Австрійського міністерства молоді та спорту.

«Кожен день на проекті приносив нові емоції та враження, і якщо б мене запитали «Чи хотіла б ти повернутись?», я би неодмінно відповіла «Так!» (Дар’я Ялова, учениця Гімназії №11).

28 лютого - 2 березня 2013 у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» відбулася IV Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2013». За ініціативою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Академії педагогічних наук зазначена виставка проходить щорічно і уже традиційно в ній беруть участь освітянські установи міста. У IV Міжнародній виставці прийняли участь загальноосвітні, дошкільні навчальні заклади м.Дніпродзержинська: технічний ліцей, НВК №3, 7, 13, 36, СЗШ №4, 8, 12, 19, 22, 23, 25, 28, 30, 35, 44, колегіум №16, гімназія №39, НВК №5, ДНЗ №3, 24, 37.

В ході виставки на семінарі ДОІППО Ващенко В.А., спеціаліст ІМС управління освіти і науки презентувала інноваційний досвід роботи міського методичного кабінету за темою «Створення умов розвитку майстерності та творчої ініціативи педагогічних працівників».

За підсумками роботи виставки, участі установ освіти у різних номінаціях отримали нагороди:

- Золотою медаллю у номінації «Управління і науково-методичний супровід інноваційного розвитку сучасних закладів освіти» нагороджено міський методичний кабінет управління освіти і науки;

- Золотою медаллю нагороджено комунальний заклад «Спеціалізована школа з поглибленим вивченням іноземних мов І ступеня – колегіум №16 м.Дніпродзержинська» Дніпродзержинської міської ради у номінації «Формування творчої особистості в навчальних закладах»;

- всі учасники виставки нагороджені Почесними дипломами.